KNP100JT-52-0R27
Mfr.Part #
KNP100JT-52-0R27
Description
RES 0.27 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Resistance :
270mOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP100JT-52-0R27
YAGEO KNP100JT-52-0R27
270mOhm, 1W, Wirewound,