KNC600FB-AX-R047AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNC600FB-AX-R047AA
Manufacturer
Vitrohm
Description
CURRENT SENSOR CERAMIC CASE 6W 1
Manufacturer :
Vitrohm
Product Category :
Through Hole Resistors
Application :
Current Sense
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
PCB Mount
Power Rating :
6 W
Width :
6.4 mm
Length :
25 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 250 C
Product Type :
Current Sense Resistors
Tolerance :
1 %
Lead Diameter :
0.8 mm
Resistance :
47 mOhms
Type :
Power Shunt Resistor
Termination Style :
Axial
Product :
Metal Element Current Sensing Resistors
Subcategory :
Resistors
Height :
6.4 mm
Vitrohm KNC600FB-AX-R047AA
47 mOhms,