KN6C10005S4--21
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KN6C10005S4--21
Manufacturer
Essentra Components
Description
CLAMPING STAR KNOB 2.250 IN DIAM
Stock
467
In Stock :
467
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Type :
5 Arm
Power Rating :
100 mW
Material :
Polypropylene
Product Status :
Active
Features :
Series :
Innovative Components, R
Shaft Size :
3/8-16
Color :
Black
Height :
0.610 (15.49mm)
Diameter :
2.250 (57.15mm)
Indicator :
No Indicator
Resistance :
7.32 kΩ