KJR-D100AN-DPA-VE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KJR-D100AN-DPA-VE
Manufacturer
Altech Corporation
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE IP54 MOD
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Material - Body :
Aluminum
Factory Lead Time :
5 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Voltage - Supply :
10V~30V
Response Frequency :
500Hz
Package / Case :
Module
Termination Style :
Connector
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ingress Protection :
IP54
Sensor Type :
Inductive
Output Type :
PNP-NC/NO
Indicator :
LED
Datasheets
KJR-D100AN-DPA-VE
10V~30V Inductive Module Aluminum Connector Module
KJR-D100AN-DPA-VE Overview
KJR-D100AN-DPA-VE Features
Operating Temperature: -25°C~70°C
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 500Hz
Package / Case: Module
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
KJR-D100AN-DPA-VE Applications
There are a lot of Altech Corporation
KJR-D100AN-DPA-VE Proximity Sensors applications.
  • Home appliances
  • Lighting
  • Display products
  • Air-conditioners
  • TV
  • PC monitors
  • Rice cookers
  • Smart toilets
  • Recycling plants
  • Self-driving cars
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 1.3MM MOD
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
    SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD