KJN102MS35GACZA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KJN102MS35GACZA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Through Hole
Datasheet
Download
Description
SAFETY CAPACITORS 440/400V 1000P
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
Lead Spacing :
12.5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Dielectric :
Y5U
Brand :
RoHS :
Details
Product Type :
Safety Capacitors
Tolerance :
20 %
Lead Style :
Straight
Product Category :
Safety Capacitors
Product :
Safety Radial Leaded Ceramic Disc Capacitors
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Diameter :
0.6 mm
Package / Case :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
9 mm
Capacitance :
1000 pF