KJL7T25B37SN
Mfr.Part #
KJL7T25B37SN
Description
CONN RCPT FMALE 37POS GOLD CRIMP
KJL7T
RoHS :
Compliant
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Min Operating Temperature :
-65°C
Crimp
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
37
Mount :
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Metal
Contact Plating :
Gold
Number of Contacts :
37
Datasheets
KJL7T25B37SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 37 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
KJL7T25B37SN Overview
KJL7T25B37SN Features
KJL series
KJL7T25B37SN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
KJL7T25B37SN Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER