KJL7T19B32PN
Mfr.Part #
KJL7T19B32PN
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Gold
RoHS :
Compliant
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Number of Positions :
32
Current Rating (Amps) :
Min Operating Temperature :
-65 °C
Gold
Max Operating Temperature :
175 °C
Non-RoHS Compliant
Published :
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Base Product Number :
KJL7T
Number of Contacts :
32
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Contact Style :
Pin
Datasheets
KJL7T19B32PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
KJL7T19B32PN Overview
KJL7T19B32PN Features
KJL series
KJL7T19B32PN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
KJL7T19B32PN Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER