KJL7T19B11PN
Mfr.Part #
KJL7T19B11PN
Description
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Number of Positions :
11
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Contact Style :
Pin
Gender :
Male
Datasheets
KJL7T19B11PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
KJL7T19B11PN Overview
KJL7T19B11PN Features
KJL series
KJL7T19B11PN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
KJL7T19B11PN Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER