KJL7T17N26SN
Mfr.Part #
KJL7T17N26SN
Description
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP
No SVHC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Bulkhead, Front Side Nut, Jam Nut, Panel
Bulk
Number of Contacts :
26
Aluminum Alloy
Radiation Hardening :
No
Shell Finish :
Electroless Nickel
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Published :
Shell Size - Insert :
Min Operating Temperature :
-65 °C
Gold
RoHS :
Compliant
Contact Style :
Socket
Environment Resistant
Max Operating Temperature :
200 °C
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Positions :
26
Datasheets
KJL7T17N26SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
KJL7T17N26SN Overview
KJL7T17N26SN Features
KJL series
KJL7T17N26SN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
KJL7T17N26SN Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER