KJL6T25B42PN
- Mfr.Part #
- KJL6T25B42PN
- Description
- CONN PLUG MALE 42POS GOLD CRIMP
- Aluminium
- Max Operating Temperature :
- 175°C
- Color :
- Olive Drab
- Number of Positions :
- 42
- Operating Temperature :
- -65°C~175°C
- Gender :
- Male
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- Shell Size - Insert :
- Feature :
- Shell Finish :
- Olive Drab Cadmium
- Contact Plating :
- Contact Style :
- Pin
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Min Operating Temperature :
- -65°C
- Crimp
- Number of Contacts :
- 42
- Datasheets
- KJL6T25B42PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 42 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock