KJL6T25B37SN
- Mfr.Part #
- KJL6T25B37SN
- Description
- CONN PLUG FMALE 37POS GOLD CRIMP
- Mounting Feature :
- Max Operating Temperature :
- 175 °C
- Contact Style :
- Socket
- Copper
- Min Operating Temperature :
- -65 °C
- Number of Positions :
- 37
- Shell Finish :
- Olive Drab Cadmium
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Operating Temperature :
- -65°C~175°C
- Gender :
- FEMALE
- Radiation Hardening :
- No
- RoHS :
- Compliant
- Color :
- Olive Drab
- Environment Resistant
- Number of Contacts :
- 37
- Bulk
- Contact Plating :
- Datasheets
- KJL6T25B37SN
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 37 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock