KJL6T25B37SB
- Mfr.Part #
- KJL6T25B37SB
- Description
- CONN PLUG FMALE 37POS GOLD CRIMP
- Contact Style :
- Socket
- Shell Size, MIL :
- Shell Finish :
- Olive Drab Cadmium
- Gender :
- FEMALE
- RoHS :
- Non-Compliant
- Non-RoHS Compliant
- Contact Plating :
- Gold
- Orientation :
- B
- Number of Positions :
- 37
- Voltage Rating :
- Feature :
- Features :
- Max Operating Temperature :
- 175°C
- Color :
- Olive Drab
- Product Status :
- Active
- Min Operating Temperature :
- -65°C
- Operating Temperature :
- -65°C~175°C
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Crimp
- Number of Contacts :
- 37
- Datasheets
- KJL6T25B37SB
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 37 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock