KJL6T21N16PN
- Mfr.Part #
- KJL6T21N16PN
- Description
- CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
- Contact Style :
- Pin
- Shell Finish :
- Electroless Nickel
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- Gender :
- Male
- Total Number of Contacts :
- 16
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Number of Positions :
- 16
- Datasheets
- KJL6T21N16PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock