KJL6T19N32PN
- Mfr.Part #
- KJL6T19N32PN
- Description
- CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
- Circular Connector Assemblies
- Published :
- 2011
- Number of Contacts :
- 32
- Gender :
- Male
- Shell Finish :
- Electroless Nickel
- Aluminum Alloy
- Body Material :
- Aluminium
- Free Hanging (In-Line)
- Contact Material :
- Copper
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- No
- REACH SVHC :
- No SVHC
- Environment Resistant
- Min Operating Temperature :
- -65 °C
- Contact Style :
- Pin
- Number of Positions :
- 32
- Features :
- RoHS :
- Compliant
- Radiation Hardening :
- Max Operating Temperature :
- 200 °C
- Contact Plating :
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Datasheets
- KJL6T19N32PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock