KJL6T19B11PN
- Mfr.Part #
- KJL6T19B11PN
- Description
- CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
- Aluminum Alloy
- RoHS :
- Non-Compliant
- Color :
- Olive Drab
- KJL
- Max Operating Temperature :
- 175 °C
- Number of Positions :
- 11
- Operating Temperature :
- -65°C~175°C
- Gender :
- Male
- Contact Plating :
- Gold
- Orientation :
- N (Normal)
- Mount :
- Free Hanging
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- Bayonet Lock
- Min Operating Temperature :
- -65 °C
- Contact Style :
- Pin
- Shell Finish :
- Olive Drab Cadmium
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Datasheets
- KJL6T19B11PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock