KJL6T17N26SA
- Mfr.Part #
- KJL6T17N26SA
- Description
- CONN PLUG FMALE 26POS GOLD CRIMP
- Circular Connector Assemblies
- Mixed Contacts :
- No
- Color :
- Total Number of Contacts :
- 26
- Orientation :
- A
- Radiation Hardening :
- No
- Empty Shell :
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Contact Style :
- Socket
- Gender :
- FEMALE
- Shell Size - Insert :
- DIN Conformance :
- Mounting Feature :
- Contact Material :
- Copper
- 50.0μin 1.27μm
- MIL Conformance :
- yes
- Number of Positions :
- 26
- Backshell Type :
- Solid
- Active
- REACH SVHC :
- No SVHC
- Package :
- Bulk
- Filter Feature :
- Shell Finish :
- Electroless Nickel
- KJL6T
- IEC Conformance :
- Published :
- 2011
- Mount :
- Cable, Free Hanging
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Body Material :
- Aluminium
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Datasheets
- KJL6T17N26SA
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Bayonet Lock