KJL6F25N61SN
- Mfr.Part #
- KJL6F25N61SN
- Description
- CONN PLUG FMALE 61POS GOLD CRIMP
- Number of Positions :
- 61
- Total Number of Contacts :
- 61
- Published :
- 2011
- DIN Conformance :
- ECCN Code :
- EAR99
- Body Plating :
- Electroless Nickel
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Gender :
- FEMALE
- Contact Style :
- Socket
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Shell Size, MIL :
- HTS Code :
- Datasheets
- KJL6F25N61SN
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 61 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock