KJL6F23N55PN
- Mfr.Part #
- KJL6F23N55PN
- Description
- CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
- Mounting Feature :
- Feature :
- Strain Relief
- Published :
- 2011
- Features :
- Strain Relief
- Number of Positions :
- 55
- Gender :
- Male
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Total Number of Contacts :
- 55
- Contact Style :
- Pin
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- Datasheets
- KJL6F23N55PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock