KJL6F21N41SN
- Mfr.Part #
- KJL6F21N41SN
- Description
- CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
- Number of Positions :
- 41
- KJL6F
- ECCN Code :
- EAR99
- Contact Style :
- Socket
- Metal
- Feature :
- Strain Relief
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Gender :
- FEMALE
- Total Number of Contacts :
- 41
- HTS Code :
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Features :
- Strain Relief
- Mixed Contacts :
- Datasheets
- KJL6F21N41SN
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock