KJL6F21B11SA
- Mfr.Part #
- KJL6F21B11SA
- Description
- CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
- Non-RoHS Compliant
- Max Operating Temperature :
- 175°C
- Mounting Feature :
- REACH SVHC :
- No SVHC
- Min Operating Temperature :
- -65°C
- Number of Positions :
- 11
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Primary Material :
- Metal
- Number of Contacts :
- 11
- Base Product Number :
- KJL6F
- Contact Plating :
- Gold
- Gender :
- FEMALE
- Shell Finish :
- Olive Drab Cadmium
- Shell Size, MIL :
- Contact Style :
- Socket
- Operating Temperature :
- -65°C~175°C
- Orientation :
- A
- Contact Material :
- Copper
- Color :
- Olive Drab
- Current Rating (Amps) :
- Body Material :
- Aluminium
- Mount :
- Free Hanging
- Datasheets
- KJL6F21B11SA
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock