KJL6F19N11PN
- Mfr.Part #
- KJL6F19N11PN
- Description
- CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
- Circular Connector Assemblies
- Brand :
- Product Category :
- D-Sub Standard Connectors
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Contact Style :
- Pin
- Shell Size - Insert :
- RoHS :
- Non-Compliant
- 50.0μin 1.27μm
- Max Operating Temperature :
- 200 °C
- Active
- Contact Plating :
- Gold
- Product Type :
- D-Sub Connectors - Standard Density
- Shell Finish :
- Electroless Nickel
- Connector Type :
- Plug, Male Pins
- Gender :
- Male
- Subcategory :
- D-Sub Connectors
- Min Operating Temperature :
- -65 °C
- Mount :
- Free Hanging
- Number of Positions :
- 11
- Datasheets
- KJL6F19N11PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock