KJL6F13N22PN
- Mfr.Part #
- KJL6F13N22PN
- Description
- CONN PLUG MALE 22POS GOLD CRIMP
- Circular Connector Assemblies
- Published :
- 2011
- Max Operating Temperature :
- 200°C
- Operating Temperature :
- -65°C~200°C
- Mounting Feature :
- Min Operating Temperature :
- -65°C
- KJL6F
- REACH SVHC :
- No SVHC
- Voltage Rating :
- Mount :
- Free Hanging
- Number of Positions :
- 22
- Number of Contacts :
- 22
- Plug, Male Pins
- RoHS :
- Compliant
- Body Material :
- Aluminium
- Shell Finish :
- Electroless Nickel
- Features :
- Strain Relief
- Contact Material :
- Copper
- Datasheets
- KJL6F13N22PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 22 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock