KJB7T25W29HE
Mfr.Part #
KJB7T25W29HE
Description
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
Color :
Olive Drab
Environment Resistant
Min Operating Temperature :
-65°C
Receptacle, Male Pins
Max Operating Temperature :
175°C
Number of Pins :
29
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Number of Positions :
29
Orientation :
E
Operating Temperature :
-65°C~175°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
KJB7T25W29HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded
KJB7T25W29HE Overview
The packaging contains Receptacle, Male Pins.There is a Panel Mount mounting type for the device.This product is packaged in a case marked Bulk.Product number KJB belongs to the KJB Series.A 29 pin is provided on the device.Whenever the temperature is below 175°C, it's best.There is a minimum temperature requirement of [0°C] for this device.There is a Bulkhead, Front Side Nut, Panel mount on the part.This device operates at a temperature of -65°C~175°C.