KJB7T25W29HB
Mfr.Part #
KJB7T25W29HB
Description
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Color :
Olive Drab
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
KJB7T25W29HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded
KJB7T25W29HB Overview
Packaging for this item is Receptacle, Male Pins.There is a mounting type of Panel Mount for this device.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.This product is part of the KJB Series.Devices with 29 pins are available.You should use it when it's below 175°C.A minimum temperature of -65°C is required for the operation of this device.Bulkhead, Front Side Nut, Panel is used to mount the part.In this case, the device operates at -65°C~175°C Operating Temperature.