KJB7T25F29HN
Mfr.Part #
KJB7T25F29HN
Description
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
Max Operating Temperature :
200°C
Orientation :
N (Normal)
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Shell Finish :
Electroless Nickel
Number of Pins :
16
Datasheets
KJB7T25F29HN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Threaded
KJB7T25F29HN Overview
Packaging is in the form of Receptacle, Male Pins.This device has a Panel Mount mounting type.An orange Bulk case is used to package the product.Specifically, it is one of the products in the KJB Series.There are 16 pins on the device.If the temperature is below 200°C, it's best to use it.-65°C is the minimum temperature for this device.There is a mounting hole at Bulkhead, Front Side Nut, Panel.Devices operate at -65°C~200°C operating temperatures.