KJB7T25F29HB
Mfr.Part #
KJB7T25F29HB
Description
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Max Operating Temperature :
200°C
Orientation :
B
Min Operating Temperature :
-65°C
Shell Finish :
Electroless Nickel
Datasheets
KJB7T25F29HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk B Threaded
KJB7T25F29HB Overview
This product is packaged in a Receptacle, Male Pins carton.Panel Mount is the mounting type for the device.The product is packaged in a Bulk case.It's part of the KJB Series.The device has 29 pins.Ideally, it should be used when the temperature is below 200°C.Temperature must be -65°C to operate this device.Mounting of the part is based on Bulkhead, Front Side Nut, Panel.It runs at -65°C~200°C Operating Temperature.