KJB7T23W21HA
Mfr.Part #
KJB7T23W21HA
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Package :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shell Size - Insert :
Color :
Olive Drab
Orientation :
A
Published :
Number of Pins :
16
Primary Material :
Metal
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Max Operating Temperature :
175°C
Number of Positions :
21
Shell Size, MIL :
Contact Plating :
Gold
Datasheets
KJB7T23W21HA
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded
KJB7T23W21HA Overview
Packaging for this item is Receptacle, Male Pins.There is a mounting type of Panel Mount for this device.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.This product is part of the KJB Series.Devices with 16 pins are available.You should use it when it's below 175°C.A minimum temperature of -65°C is required for the operation of this device.Bulkhead, Front Side Nut, Panel is used to mount the part.In this case, the device operates at -65°C~175°C Operating Temperature.