KJB7T23G21HD
Mfr.Part #
KJB7T23G21HD
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Aluminum Alloy
Number of Pins :
21
Shell Finish :
Electroless Nickel
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Positions :
21
Orientation :
D
Datasheets
KJB7T23G21HD
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk D Threaded
KJB7T23G21HD Overview
Packaging for this item is Receptacle, Male Pins.There is a mounting type of Panel Mount for this device.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.This product is part of the KJB Series.Devices with 21 pins are available.Bulkhead, Front Side Nut, Panel is used to mount the part.In this case, the device operates at - Operating Temperature.