KJB7T23F21HN
Mfr.Part #
KJB7T23F21HN
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Shell Size - Insert :
Published :
KJB7T
Factory Lead Time :
12 Weeks
Bulkhead - Front Side Nut
Max Operating Temperature :
200°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Receptacle, Male Pins
Number of Pins :
16
Shell Finish :
Electroless Nickel
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
21
Datasheets
KJB7T23F21HN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Threaded
KJB7T23F21HN Overview
Packaging is in the form of Receptacle, Male Pins.This device has a Panel Mount mounting type.An orange Bulk case is used to package the product.Specifically, it is one of the products in the KJB Series.There are 16 pins on the device.If the temperature is below 200°C, it's best to use it.-65°C is the minimum temperature for this device.There is a mounting hole at Bulkhead, Front Side Nut, Panel.Devices operate at -65°C~200°C operating temperatures.