KJB7T23F21HC
Mfr.Part #
KJB7T23F21HC
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Shell Finish :
Electroless Nickel
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Features :
Contact Plating :
Crimp
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Orientation :
C
Number of Positions :
21
Shell Size, MIL :
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Bulkhead - Front Side Nut
Number of Pins :
21
Max Operating Temperature :
200°C
Datasheets
KJB7T23F21HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk C Threaded
KJB7T23F21HC Overview
The product is packaged in Receptacle, Male Pins.This device is mounted in the Panel Mount position.It has been determined that a Bulk case is necessary to package the product.There is a product in the KJB Series.A total of 21 pins are available on the device.When the temperature is below 200°C, it is best to use it.A minimum operating temperature of -65°C is required for this device.Part Bulkhead, Front Side Nut, Panel is mounted to the part.As a result, the device runs at -65°C~200°C Operating Temperature.