KJB7T21G41PN
Mfr.Part #
KJB7T21G41PN
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
41
Ratings :
Environment Resistant
Contact Plating :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Crimp
Contact Style :
Pin
Number of Pins :
41
Shell Finish :
Electroless Nickel
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Gender :
Male
Shielding :
Datasheets
KJB7T21G41PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Threaded
KJB7T21G41PN Overview
The packaging contains Receptacle, Male Pins.There is a Panel Mount mounting type for the device.This product is packaged in a case marked Bulk.Product number KJB belongs to the KJB Series.A 41 pin is provided on the device.There is a Bulkhead, Front Side Nut, Panel mount on the part.This device operates at a temperature of -.