KJ20-Q40KN-ANU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KJ20-Q40KN-ANU
Manufacturer
Altech Corporation
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM-20MM
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Proximity Sensors
Voltage - Supply :
18V~30V
Indicator :
No Indicator
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Sensing Distance :
0.394 ~ 0.787 (10mm ~ 20mm)
Output Type :
Analog Voltage
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
5 Weeks
Datasheets
KJ20-Q40KN-ANU
18V~30V Inductive
KJ20-Q40KN-ANU Overview
KJ20-Q40KN-ANU Features
Sensing Distance: 0.394 ~ 0.787 (10mm ~ 20mm)
Voltage - Supply: 18V~30V