KHC250E336Z76R0T00
Mfr.Part #
KHC250E336Z76R0T00
Description
CAP CER 33UF 25V Y5U
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
-20% +80%
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
2
Surface Mount
THC 33μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5U E -55°C~125°C Surface Mount, MLCC
KHC250E336Z76R0T00 Overview
Its coefficient is Y5U E and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
KHC250E336Z76R0T00 Features
with Y5U E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V