KC7050A7.37280C30E00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KC7050A7.37280C30E00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
SMD OSC 7.3728MHZ
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Oscillator Type :
Clock
Package Type :
CSMD
Output Frequency :
7.3728MHz
Output Level :
CMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Obsolete
Maximum Operating Temperature :
70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
1.6mm
Dimensions :
7 x 5 x 1.6mm
Minimum Operating Temperature :
-10°C