KC5032C60.0000C30E00
Mfr.Part #
KC5032C60.0000C30E00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Current - Supply (Max) :
35mA