KC5032C106.250C30E00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KC5032C106.250C30E00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Max Supply Current :
45mA
Load Capacitance :
15pF
Min Operating Temperature :
-10°C
Package / Case :
SMD/SMT
Height :
990.6μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Max Supply Voltage :
3.63V
Current Rating :
45mA
Operating Supply Voltage :
3.3V
REACH SVHC :
Unknown
Frequency Stability :
50 PPM
Max Duty Cycle :
55 %
Length :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
70°C
Frequency :
106.25MHz
Width :
3.2mm
Termination :
Frequency Tolerance :
0.005%
Number of Pins :
4
Min Supply Voltage :
2.97V