KC3225K12.2880C1GE00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KC3225K12.2880C1GE00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.6V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency Stability :
±50ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Standby (Power Down)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Current - Supply (Max) :
3.5mA
Series :
KC3225K, Kyocera
Output :
CMOS
Type :
XO (Standard)
Frequency :
12.288MHz