KC2016K32.7680C10E00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KC2016K32.7680C10E00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
1.6V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Current - Supply (Max) :
5mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Series :
KC2016K, Kyocera
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
32.768MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Function :
Standby (Power Down)
Base Resonator :
Crystal
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm