KC2016K22.5792C1GE00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KC2016K22.5792C1GE00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
Stock
623
In Stock :
623
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
16 Weeks
Function :
Standby (Power Down)
Series :
KC2016K, Kyocera
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
6mA
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
22.5792MHz
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Supply :
1.6V~3.63V