KB02KW01-5D24-JF
Mfr.Part #
KB02KW01-5D24-JF
Description
SW IND PB RND AMB 24V
Panel Cutout Dimensions :
0.48 (12.19mm)
Illumination Type :
Illuminated
Color :
Black
Lens Size :
11.60mm Dia
Illumination Color :
Orange
Lamp Color :
Amber
Voltage :
24V
Current :
10mA
Termination :
Solder
Factory Lead Time :
8 Weeks
ROHS3 Compliant
Packaging :
Box
Datasheets
KB02KW01-5D24-JF
Introducing NKK Switches KB02KW01-5D24-JF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, KB02KW01-5D24-JF pinout, KB02KW01-5D24-JF datasheet PDF, KB02KW01-5D24-JF amp .Beyond NKK Switches KB02KW01-5D24-JF ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.