KB02KW01-5C12-JC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KB02KW01-5C12-JC
Manufacturer
NKK Switches
Description
SW PB ILLUM RND RED CLR/RED SLD
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Type :
LED
Lens Transparency :
Clear
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.48 (12.19mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Lamp Color :
Red
Voltage :
12V
Panel Cutout Shape :
Round
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AC
Lead Free :
Contains Lead
Lens Size :
11.60mm Dia
Current :
20mA
Series :
KB
Datasheets
KB02KW01-5C12-JC
Introducing NKK Switches KB02KW01-5C12-JC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V, KB02KW01-5C12-JC pinout, KB02KW01-5C12-JC datasheet PDF, KB02KW01-5C12-JC amp .Beyond NKK Switches KB02KW01-5C12-JC ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.