K821K15X7RK53H5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K821K15X7RK53H5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 200V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
820pF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Lead Style :
Formed Leads
Terminal Shape :
Wire
Lead/Base Style :
Formed Leads
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Package / Case :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
2.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Lead Length :
30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size Code :
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
4mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Series :
Mono-Kap™ K
Radiation Hardening :
No
Thickness :
2.6mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Diameter :
500μm
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
K821K15X7RK53H5
Vishay K821K15X7RK53H5
Mono-Kap™ K 820pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial