K821K15C0GF53H5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K821K15C0GF53H5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Published :
Temperature Characteristics Code :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Lead/Base Style :
Formed Leads
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
Formed Leads
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
HTS Code :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Depth :
2.5mm
Packaging :
Bulk
Size Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
4mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
820pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Through Hole
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Number of Terminations :
2
Series :
Mono-Kap™ K
Lead Pitch :
5.0038mm
Terminal Shape :
Wire
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
K821K15C0GF53H5
Vishay K821K15C0GF53H5
Mono-Kap™ K 820pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial