K821K10X7RH5TH5
Mfr.Part #
K821K10X7RH5TH5
Description
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL
Depth :
2.3mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR
Capacitance :
820pF
Height :
3.6mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mono-Kap™ K
Terminal Pitch :
5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Diameter :
500μm
Datasheets
K821K10X7RH5TH5
Vishay K821K10X7RH5TH5
Mono-Kap™ K 820pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial