K821J15C0GH5UH5
Mfr.Part #
K821J15C0GH5UH5
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 RAD
Depth :
2.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
yes
Length :
4mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
820pF
Datasheets
K821J15C0GH5UH5
Vishay K821J15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial