K820K15C0GF5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K820K15C0GF5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
ECCN Code :
EAR99
Length :
4mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
82pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Mount :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Series :
Mono-Kap™ K
Depth :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Radiation Hardening :
No
Datasheets
K820K15C0GF5TL2
Vishay K820K15C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 82pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial