K684Z20Y5VF5TL2
Mfr.Part #
K684Z20Y5VF5TL2
Description
CAP CER 0.68UF 50V Y5V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Lead Pitch :
2.4892mm
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-30°C
Published :
Width :
3.2004mm
Thickness :
3.2mm
Tolerance :
-20% +80%
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Capacitance :
0.68µF
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Lead/Base Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
500μm
Dielectric :
Y5V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
5mm
Termination :
Datasheets
K684Z20Y5VF5TL2
Vishay K684Z20Y5VF5TL2
Mono-Kap™ K 0.68μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -30°C~85°C Through Hole Radial
K684Z20Y5VF5TL2 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -30°C.This coefficient equals Y5V F indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
K684Z20Y5VF5TL2 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V