K683K15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K683K15X7RF5TL2
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Weight :
160.004709mg
e3
REACH SVHC :
Unknown
Radial
Lead Length :
30mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Diameter :
500μm
Depth :
2.5mm
Thickness :
2.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height :
4mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.068μF
Lead Pitch :
2.5mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Diameter :
500 µm
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Datasheets
K683K15X7RF5TL2
Vishay K683K15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 0.068μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial