K682M15X7RH5UL2
Mfr.Part #
K682M15X7RH5UL2
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL
Mono-Kap™ K
Dielectric :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
Radial
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Diameter :
500μm
Through Hole
Height :
4mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6800pF
Length :
3.9878mm
Depth :
2.6mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Style :
Straight
Lead/Base Style :
Straight
Thickness :
2.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Datasheets
K682M15X7RH5UL2
Vishay K682M15X7RH5UL2
Mono-Kap™ K 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial