K682M15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K682M15X7RF5TL2
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Lead/Base Style :
Straight
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
3.9878mm
Lead Style :
Straight
Depth :
2.6mm
Radiation Hardening :
No
Height :
4mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Pitch :
2.4892mm
GENERAL PURPOSE
Termination :
Temperature Coefficient :
X7R
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Thickness :
2.6mm
Diameter :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X7R
Tolerance :
±20%
Series :
Mono-Kap™ K
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
K682M15X7RF5TL2
Vishay K682M15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial